Позбавлення батьківських прав

Позбавлення прав батьківства являється вельми непростою та малоприємною справою. Зазвичай до такої процедури вдаються в якості крайніх заходів, наприклад, коли один з батьків взагалі не приймає участі в житті своєї дитини, або являє собою соціально небезпечну особу.

Незважаючи на все процедура з позбавлення прав батьківства в деяких випадках є необхідною та навіть важливою, адже, батьки являються безпосереднім чинником формування свідомості та моральних якостей дитини.

До процедури з позбавлення прав батьківства прибігають не тільки з метою обмеження спілкування дитини з неблагополучним батьком чи матір’ю, а й у випадках, коли особа не приймає будь-якої участі в її життя, не цікавиться станом її здоров’я, не сприяє формуванню свідомості, а в деяких випадках взагалі являється перепоною в багатьох сферах, особливо коли необхідно отримання дозволу від другого з батьків.

Звичайно ж без кваліфікованої допомоги людині важко впоратися з таким завданням. Тому у випадку необхідності отримати відповідну допомогу у Дніпропетровську, обов’язково звертайтесь до адвокатської компанії «Верітас» veritas.ua. Команда висококваліфікованих юристів нашої компанії всебічно та з урахуванням особливостей вашої ситуації виконає всі необхідні дії, з метою досягнення поставленої мети.

В першу чергу, слід зазначити, що судова практика сформована на сьогоднішній день в Україні, незважаючи на складність процедури позбавлення, все ж таки має високий відсоток задоволення позовних заяв з позбавлення батьківських прав.

У відповідності до норм Сімейного кодексу України, на кожного з батьків покладається обов’язок, піклуватися про дитину, стан її психічного та фізичного здоров’я, приймати участь у життя та розвитку дитини, формуванні її внутрішнього світу. За невиконання зазначених обов’язків, особа може бути притягнена до відповідальності, а також позбавлена права на спілкування зі своєю дитиною.

Слід зазначити, що позбавлення прав на батьківство відбувається виключно на підставі рішення суду. Для цього вам необхідно подати відповідну позовну заяву, в які детально викласти обставини вашої справи, особливості спілкування чи його відсутності між вашою дитиною та іншого з батьків.
У разі неясності до позовної заяви з позбавлення прав додаються додаткові документи та всі наявні докази. Перед поданням заяви обов’язково необхідно уточнити вартість судового збору, сплатити його та додати оригінал банківської квитанції.

Підстави позбавлення батьківських прав перелічені в статті 164 Сімейного кодексу України. Особи, які у відповідності до кодексу мають право звернутися до суду з такою вимогою перелічені в статті 165.

Отже, після встановлення наявності у вас права на звернення до суду з відповідним питанням щодо позбавлення іншого з батьків права на спілкування з дитиною, а також встановлення наявності законодавчо закріплених підстав на такі вимоги, ви набуваєте можливості досягти бажаного результату.
Підсумовуючи вищевикладене, слід зазначити, що державою визначено відповідну процедуру з позбавлення права піклуватися за дитиною, яка є складовою механізму захисту життя та здоров’я наших дітей.

Яндекс.Метрика