Розділ майна після розлучення

Розглянемо основні принципи та порядок розділу подружнього майна в Україні. Не маючи належного уявлення про зазначені положення, вам буде важко зрозуміти роз’яснення спеціаліста, який надає вам відповідні юридичні послуги щодо розділу подружнього майна.

Основним положенням під час розділу подружнього майна є те, що придбане в шлюбі майно становиться спільною сумісною власності подружжя та, передбачається, що кожен з них має по рівній частці від майна, яке підлягає розділу при розлученні подружньої пари.

Спільне нажите майно може бути розділене як до розірвання шлюбу, так і після його оформлення.
Спершу, давайте розглянемо основну термінологію. Спільне право власності називають право, яке виникає в результаті наявності у власності неподільного майна, власниками якого являються дві та більше особи, та яке належить цим співвласникам на підставі права спільної власності (спільне майно). Слід зазначити, що існує декілька понять володіння майном: спільна часткова або спільна сумісна власності.

Спільне сумісне володіння майно визначає, що частки в спільному майні чоловіка і дружини, які є співвласниками, не можуть бути визначені заздалегідь. Співвласники, в свою чергу, можуть спільно володіти, а також користуються зазначеним майном, якщо між чоловіком та дружиною не було заздалегідь укладено шлюбного контракту, який визначає нюанси розділу такого майна. Майном розпоряджаються за згодою співвласників, незважаючи на те, хто саме здійснює операцію щодо розпорядження майном.

Майно, яке придбане в шлюбі та підлягає розділу під час його розірвання, Сімейним кодексом України визначається, як спільна сумісна власність. Тому, все що придбано чоловіком та дружиною в шлюбі, являється, як і зазначалось вище їх спільним майном. Це є основною умовою правових відносин, що виникають між чоловіком та жінкою під час шлюбу, його розірвання, та як наслідок розподілу спільного майна.

Однак, слід зазначити, що майно, яке підлягає розділу під час розірвання шлюбу, а також яке було набуте подружжям під час шлюбних відносин, не обов’язково може бути їх спільною власністю.

Вирішує в такому випадку справу відповідь на питання за чиї кошти придбавалось майно, що розділяється. Законодавством України визначено багато винятків щодо майна, яке все ж таки буде збережено за чоловіком чи дружиною під час розірвання шлюбу та його розділу.

Нормами чинного сімейного законодавства України передбачено деякі виключні питання, під час вирішення яких майно, яке підлягає розділу під час розлучання все ж таки буде залишене за чоловіком чи дружиною. Судова практика свідчить, що суд може визнати під час розділу нажитого під час шлюбних відносин майна за чоловіком чи жінкою право на частину нагороди або премії, якщо суд встановить, що один з подружньої пари вплинув на отримання зазначеної грошової винагороди своїми діями.

Ще одним важливим нюансом під час розділу подружнього майна є наступне. Якщо майно, яке підлягає розділу під час розлучення, було куплено чоловіком чи дружиною за власні кошти, незалежно від спільного вкладу, то така особа набуває права на відповідну своєму внеску частину спірного майна.
Приватною власністю також може бути визнано майно, яке було придбано в той час, коли подружжя офіційно не припинило шлюбу, однак вже не мешкало окремо один від одного.

Однак, такі справи підлягають ретельному аналізу з урахуванням судової практики і вивченню наявних у доказів та документів. Саме тому у випадку необхідності звернутися до суду під час розділу спільного майна, вам радо нададуть відповідні послуги в адвокатській компанії «Верітас» veritas.ua, яка знаходиться у Дніпропетровську.

Вартість юридичних послуг ви зможете дізнатися звернувшись безпосередньо до нас по телефонам.

Яндекс.Метрика