Припинення шлюбу (розлучення)

На сьогоднішній день припинення шлюбних відносин, на жаль, є невід’ємною частиною існування сучасного суспільства. Саме тому, наші спеціалісти підготували для вас перелік необхідної інформації, яка знадобиться Вам під час проведення цієї напрочуд непростої та малоприємної процедури.

Отже, розглянемо декілька основних аспектів шлюбного розлучення.

Припиненням шлюбу або його розірванням є юридичний факт, який припиняє правовідносини, що були набуті подружжям після реєстрації шлюбу.

У відповідності до вимог стаття 104 Сімейного кодексу України, припинення відбувається у наступних випадках:

  1. Шлюб може бути припинено у разі смерті одного з подружжя або, якщо його оголошено померлим.
  2. Шлюб, також, припиняється в результаті його розірвання.

Також, звертаємо увагу на те, що у відповідності до норм чинного законодавства припинення шлюбу може відбутися двома способами: за рішенням суду, або безпосередньо органами державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС).

Органи державної реєстрації актів цивільного стану набувають право на розірвання шлюбу виключно подружжя без дітей, яке подало заяву за погодженням обох сторін. При такій процедурі шлюб припиняється після спливу місячного строку з моменту подання відповідної заяви. Такий порядок розлучення є найбільш швидким та простим серед існуючих варіантів.

У всіх інших випадках розірвання шлюбу відбувається виключно за рішенням суду.

Всі питання, які розглядаються під час розірвання шлюбу, такі як: поділ майна, стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, або відсутність бажання одного з подружжя на розлучення, повинні бути викладені в належним чином оформленій позовній заяві, до якої надаються необхідні для розгляду справи документи.

Викладені у позові питання будуть розглянуті під час судового засідання, після закінчення якого суддею приймається відповідне рішення.

Слід звернути увагу на те, що позовна заява про припинення шлюбу не може бути подана до суду у випадку вагітності жінки, або наявності дитини віком до одного року. Однак, як передбачено нормами чинного законодавства такий позов може бути прийнятий до розгляду судом у випадках, якщо один із подружньої пари вчинив карний злочин щодо дитини або іншого з подружжя.
Пам’ятайте, що розірвання шлюбу в односторонньому порядку також можливе. Для цього необхідно належним чином підготувати відповідну позовну заяву, розглянувши яку суд може прийняти рішення про задоволення Вашої вимоги, якщо під час розгляду справи судом буде встановлено, що подальше спільне проживання є неможливим та суперечить Вашим інтересам.

Як свідчить судова практика, розірвання шлюбу, навіть за наявності виключно одностороннього бажання, все ж таки відбувається, однак за певних умов. Вартість такої процедури, зазвичай, залежить від складності самої справи та супутніх обставин, проаналізувавши які, спеціалісти адвокатської компанії «Верітас» нададуть вам повну інформацію.

Підсумовуючи вищевикладене, зазначаємо, що у разі виникнення необхідності в отриманні повноцінної юридичної консультації щодо припинення шлюбних відносин або будь-яких інших питань у Дніпропетровську Вам радо нададуть відповідну кваліфіковану допомогу спеціалісти нашої компанії.

Яндекс.Метрика