Оскарження рішення суду

Після того, як ви ознайомитесь з основними аспектами оскарження судового рішення, стане зрозумілим те, що виконати таку нелегку задачу без наявності у вас відповідний знань, виконати самотужки майже неможливо та у більшості випадків може привести до небажаних наслідків.
Право на звернення до суду та на оскарження його рішення гарантовано Конституцією України та захищається державою.

Перш за все, слід розглянути наступні основні аспекти справи, що стосується оскарження рішення.
Існує декілька судових інстанцій, рішення яких може бути оскаржене вищестоящою інстанцією. Так, рішення суду першої інстанції може бути оскаржене у суді другої , рішення суду другої інстанції, яке відмінило чи залишило без змін рішення суду першої, оскаржується у судах третьої інстанції. Слід зазначити, що навіть рішення третьої інстанції може бути оскаржене, однак для цього необхідно мати чіткі законодавчо визначені підстави, інакше у розгляді вашої скарги просто буде відмовлено.
Для проведення такої нелегкої процедури, як оскарження судового рішення, вам необхідно знати всі процесуальні норми, які регулюють ці питання, а саме: строки подання скарги та умови оскарження, порядок подання апеляційної чи касаційної скарги, вимоги до оформлення зазначеної скарги, порядок сплати судового збору та багато іншого.

Судом першої інстанції являються суди будь-якої галузевої приналежності: місцеві, адміністративні, господарські. В залежності від того, рішення якого суду вам необхідно оскаржити, залежить вибір суду другої — апеляційної інстанції. Рішення суду апеляційної інстанції підлягає оскарженню у касаційному суді, який є судом третьої інстанції. Суди другої та третьої інстанції також мають свою галузеву приналежність.

Кожна галузева приналежність (кримінальна\цивільна, адміністративна чи господарська) мають особливості подання позовної заяв та в багатьох випадках різні за своєю суттю процесуальні норми, тобто порядок ведення справи у суді.

З огляду на викладені вище основні аспекти оскарження рішення суду, стає зрозумілим, що без юриста, який володіє всіма тонкощами справи, оскаржити рішення суду не можливе.

Адвокатська компанія “Верітас” veritas.ua, яка знаходиться у Дніпропетровську, складається з команди висококваліфікованих спеціалістів в різних галузях права. Юристи нашої компанії легко та швидко виконають всі необхідні дії під час оскарження рішення суду будь-якої інстанції. Вартість наданих послуг залежить від особливостей вашої справи.

Яндекс.Метрика